Dr inż. Jolanta Dąbrowska z Naszego Instytutu uczestniczyła w II Forum Inteligentnego Rozwoju
Nagrodzony w tamtym roku nagrodą główną Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu był współorganizatorem drugiej edycji Forum. Forum Inteligentnego Rozwoju to płaszczyzna styku trzech kluczowych filarów polskiej perspektywy inteligentnych specjalizacji: biznesu, samorządu i nauki. W trakcie Gali Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2017 wręczono nagrody w następujących kategoriach: innowacyjna firma, jednostka samorządu terytorialnego, uczelnia wyższa, jednostka naukowa i fundacja. Organizatorzy wręczyli również nagrody specjalne w kategoriach: Człowiek roku i Instytucja roku oraz Nagrodę Główną Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2017.

Podczas uroczystości Pani dr inż. Jolanta Dąbrowska wygłosiła referat pt. Hydrobox – innowacyjna technologia ograniczająca zużycie wody w rolnictwie (we współautorstwie z dr Krzysztofem Lejcusiem). Referat został zakwalifikowany do sesji: Innowacyjne rolnictwo organiczne i precyzyjne.

Tematy wszystkich referatów w sesji:
  • What does Organic Farming 4.0 Mean?
  • Biowęgiel jako innowacyjny produkt w rolnictwie i ochronie środowiska.
  • Hydrobox – innowacyjna technologia ograniczająca zużycie wody w rolnictwie.
  • Soybean – a plant of the future?
  • Innowacyjne rozwiązania z zakresu inżynierii rolniczej i procesowej w produkcji żywności.
  • Inteligentne nawozy – nowoczesna chemia dla nowoczesnego rolnictwa.

Dr inż. Jolanta Dąbrowska podczas wygłaszania referatu (fot. Izabela Kozłowska)

Dr inż. Jolanta Dąbrowska podczas dyskusji (fot. Izabela Kozłowska)